Media o nas

 •  

  wywiad

  Jubileusz X-lecia Stowarzyszenia

  Z okazji dziesięciolecia Stowarzyszenia Samorządowego A2- Wielkopolska, utworzonego w gminie Stare Miasto, zorganizowano dziś uroczystość. Zanim jednak statuetkami uhonorowano założycieli i instytucje, które współpracują ze stowarzyszeniem od 10 lat, odbyło się walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze.

  ZOBACZ ARTYKUŁ
 •  

  wywiad

  STARE MIASTO. O przyciąganiu inwestorów

  STARE MIASTO. O przyciąganiu inwestorów

  Blisko 70 uczestników wzięło udział w konferencji „Rola samorządu w procesie pozyskiwania inwestora”, zorganizowanej 6 listopada w gminie Stare Miasto. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Samorządowe A2-Wielkopolska oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski – Centrum Obsługi Inwestora. Adresatami konferencji byli głównie samorządowcy, w tym osoby zajmujące się promocją gospodarczą oraz obsługą inwestorów. Wysoka frekwencja pozwoliła wywnioskować, że tematyka związana ze skuteczną promocją gospodarczą cieszy się dużym zainteresowaniem. Atrakcyjność konferencji wynikała z faktu uczestniczenia w niej prelegentów-specjalistów w dziedzinie promocji gospodarczej.

  ZOBACZ ARTYKUŁ
 •  

  wywiad

  Jak przyciągnąć inwestora?

  Jak przyciągnąć inwestora?

  wtorek, 10.11.2015
  Prawie sto osób wzięło udział w konferencji „Rola samorządu w procesie pozyskiwania inwestora”, która odbyła się w Starym Mieście. Wśród uczestników byli przedstawiciele gmin z całej Polski.

  Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Samorządowe A2 Wielkopolska. – Jesteśmy mile zaskoczeni liczbą uczestników. Nie spodziewaliśmy się tego. Mamy gości spoza Wielkopolski, co nas niezmiernie cieszy. To tylko świadczy o tym, że temat spotkania jest istotny. Samorządy chcą wiedzieć, jak przyciągnąć do siebie inwestorów – mówił Ryszard Nawrocki, wójt gminy Stare Miasto i prezes stowarzyszenia.

  ZOBACZ ARTYKUŁ
 •  

  wywiad

  O tym jak samorząd powinien pozyskiwać inwestora

  O tym jak samorząd powinien pozyskiwać inwestora

  Dodano: 10.11.2015 13:30

  Blisko 70 uczestników wzięło udział w konferencji „Rola samorządu w procesie pozyskiwania inwestora” zorganizowanej w gminie Stare Miasto.

  Organizatorem było Stowarzyszenie Samorządowe A2-Wielkopolska oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski – Centrum Obsługi Inwestora. Adresatami konferencji byli głownie samorządowcy, w tym osoby zajmujące się promocją gospodarczą oraz obsługą inwestorów.

  ZOBACZ ARTYKUŁ
 •  

  wywiad

  Pokazali jak przyciągnąć inwestora

  STARE MIASTO: Pokazali jak przyciągnąć inwestora

  10 XI 2015, 08:32:49

  Blisko 70 uczestników wzięło udział w konferencji pn. „Rola samorządu w procesie pozyskiwania inwestora” zorganizowanej w dniu 6 listopada w gminie Stare Miasto. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Samorządowe A2-Wielkopolska oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski – Centrum Obsługi Inwestora. MATERIAŁ TV

  ZOBACZ ARTYKUŁ
 •  

  wywiad

  A2 Wielkopolska z absolutorium

     Stowarzyszenie Samorządowe A2 Wielkopolska już od ośmiu lat integruje gminy zlokalizowane przy autostradzie w celu wspólnej promocji gospodarczej. Obecnie w stowarzyszeniu jest dziewiętnaście jednostek samorządowych. Członkowie stowarzyszenia zebrali się na walnym zebraniu sprawozdawczo wyborczym w Starym Mieście.

  ZOBACZ ARTYKUŁ
 •  

  wywiad

  Nowy, stary prezes Stowarzyszenia A2 Wielkopolska

  Ryszard Nawrocki – wójt gminy Stare Miasto został po raz kolejny wybrany na funkcję prezesa Stowarzyszenia Samorządowego A2 Wielkopolska.

  Jego członkowie spotkali się w Strzałkowie, gdzie wzięli udział w walnym zabraniu. Poza prezesem wybrano także: skarbnika (Tadeusz Jankowski – wójt Gminy Krzymów), sekretarza (Grażyna Kazuś – wójt Gminy Słupca). W zarządzie stowarzyszenia zasiądą: Mariusz Roga - starosta słupecki, Andrzej Mainka - zastępca burmistrza Opalenicy oraz Tomasz Kałużny - burmistrz Wrześni.

  ZOBACZ ARTYKUŁ
 •  

  wywiad

  Spotkanie z WITD Poznań

  Spotkanie odbyło się w siedzibie Urzędu Gminy w Strzałkowie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów skupionych przy autostradzie A2 w woj. wielkopolskim oraz zaproszeni goście. W programie spotkania znalazły się między innymi podsumowanie działalności Stowarzyszenia w ostatniej kadencji i wybór Zarządu Stowarzyszenia na następną kadencję.

  W czasie wystąpień zaproszonych gości głos zabrał Naczelnik Wydziału Inspekcji Rafał Majewski. W swej wypowiedzi podziękował przedstawicielom samorządów za współpracę oraz wskazał potrzeby dalszego rozwoju kontaktów Inspekcji Transportu Drogowego z władzami samorządowymi. Na spotkaniu poruszono także tematy budowy punktów kontrolnych przeznaczonych do wykorzystania przez różne formacje mundurowe, w tym również Inspekcję Transportu Drogowego.

  ZOBACZ ARTYKUŁ
 •  

  wywiad

  Stowarzyszenie A2 Wielkopolska promuje tereny inwestycyjne

  Członkowie stowarzyszenia zebrali się 12 czerwca na walnym zebraniu sprawozdawczo wyborczym w Starym Mieście. Zarządowi udzielono absolutorium oraz głosowano nad wyborem władz. Wybory nie przyniosły jednak dużych zmian. Prezesem ponownie wybrano Ryszarda Nawrockiego – wójta gminy Stare Miasto. Nie zmienił się również skład zarządu. Swój skład zmieniła komisja rewizyjna, której przewodniczy Mirosław Durczyński – burmistrz miasta Golina. W skład komisji weszli także Grzegorz Matuszak – wójt gminy Rzgów oraz Waldemar Grzegorek – wicestarosta wrzesiński ( z poprzedniej kadencji).

  ZOBACZ ARTYKUŁ
 •  

  wywiad

  Seminarium w PWSZ w Koninie


  „Współdziałanie samorządów lokalnych – element PR-u czy sprawnego zarządzania?” to temat przewodni seminarium naukowego, które odbyło się 15 listopada br. w Centrum Wykładowo – Dydaktycznym PWSZ w Koninie. Było ono częścią obchodów 15-lecia PWSZ w Koninie. Spotkanie zorganizowali Wydział Społeczno-Techniczny PWSZ w Koninie i Stowarzyszenie Samorządowe A2 – Wielkopolska.  Patronat honorowy nad seminarium objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Konina.

  ZOBACZ ARTYKUŁ
 •  

  wywiad

  Partnerstwo Samorządów

  Inicjatywy i działania na rzecz koordynacji, harmonizacji lub wspólnej realizacji zadań publicznych przez dwie lub więcej jednostek samorządowych, niezależnie od instytucjonalnej formy współpracy.

  ZOBACZ ARTYKUŁ
 •  

  wywiad

  Portal mojePaństwo

  1. PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ ROZWOJU GOSPODARCZEGO I WYKORZYSTANIE ATRAKCYJNOŚCI TERENÓW POŁOŻONYCH WZDŁUŻ AUTOSTRADY A-2. 2. PROMOCJA TERENÓW PRZYLEGŁYCH DO AUTOSTRADY I WOKÓŁ WĘZŁÓW KOMUNIKACYJNYCH ORAZ DRÓG DOJAZDOWYCH. 3. PROMOCJA FIRM ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TYCH TERENACH. 4. PROMOCJA GMIN BĘDĄCYCH W STOWARZYSZENIU. 5. POSZUKIWANIE INWESTORÓW KRAJOWYCH I ZAGRANICZNYCH. 6. WSPIERANIE DZIAŁAŃ MAJĄCYCH NA CELU MODERNIZACJE I ROZBUDOWĘ DRÓG DOJAZDOWYCH DO WĘZŁÓW AUTOSTRADOWYCH, DLA UDOSTĘPNIENIA TERENÓW PRZY TYCH DROGACH CELEM STWORZENIA NOWYCH MIEJSC PRACY. 7. PROMOCJA OFERTY INWESTYCYJNEJ ORAZ JEJ ATRAKCYJNOŚCI W KRAJU I ZAGRANICĄ. 8. WYKORZYSTANIE MOŻLIWOŚCI POZYSKIWANIA ŚRODKÓW POMOCOWYCH KRAJOWYCH I ZAGRANICZNYCH.

   
  ZOBACZ ARTYKUŁ

gminy partnerskie

Dołącz do najlepszych

Stowarzyszenie Samorządowe A2 Wielkopolska skupiające 16 jednostek samorządowych łączy jeden wspólny cel, czyli promowanie i przyciągnięcie do siebie jak najwięcej inwestorów, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Inwestycje Gmina

PRZEKONAJ SIĘ SAM

Pokazali jak przyciągnąć inwestora

Blisko 70 uczestników wzięło udział w konferencji pn. „Rola samorządu w procesie pozyskiwania inwestora” zorganizowanej w dniu 6 listopada w gminie Stare Miasto. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Samorządowe A2-Wielkopolska oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski – Centrum Obsługi Inwestora.

Inwestycje Gmina

PRZEKONAJ SIĘ SAM

Targi China Homelife Show, Warsaw Expo w Nadarzynie w dniach 07-09 czerwca 2016 roku

Zarząd Stowarzyszenia Samorządowego A2 – Wielkopolska zaprasza do udziału w V edycji workshopu Europy Centralnej i Wschodniej podczas targów China Homelife Show, Warsaw Expo w Nadarzynie, które odbędą się w dniach 07-09 czerwca 2016 roku, to największa tego typu impreza w Polsce.

Inwestycje Gmina

PRZEKONAJ SIĘ SAM

ul. Główna 16B, 62-571 Stare Miasto
Telefon: 63 241 62 16
E-mail: biuro@a2wielkopolska.eu

Copyright © 2014 A2 wykonanie