Aktualności

 

Stowarzyszenie po raz pierwszy na IV Polskim Konresie Przedsiębiorczości w Lublinie

W dniach 27-28 października 2016 roku Stowarzyszenie po raz pierwszy uczestniczyło w IV Polskim Kongresie Przedsiębiorczości w Lublinie. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Kongresu była synergia nauki z biznesem, wejście polskich firm ma rynki globalne oraz nadanie innowacyjnego wymiaru polskiej gospodarce.

Wydarzenie to jedno z największych wydarzeń biznesowo-gospodarczych w Polsce, skupiające kilkuset przedstawicieli wielu branż polskiego biznesu, nauki, przemysłu i samorządów.

Tegoroczne dyskusje odnosiły się w dużej mierze do przykładu Polski Wschodniej, ale były to zagadnienia istotne dla wszystkich regionów. Zgodnie z hasłem przewodnim kongresu: „Biznes-nauka-samorząd” szczególnie duży nacisk położony był na współpracę tych trzech sektorów, zwracając uwagę, by podczas paneli ich reprezentanci mogli wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami, aby przełamać bariery hamujące współpracę, ale także wskazać pozytywne przykłady pokazujące, że wspólne działania są możliwe i mogą być korzystne dla każdej ze stron.

Zapraszamy do śledzenia strony: www.polskikongres.pl  

gminy partnerskie

Dołącz do najlepszych

Stowarzyszenie Samorządowe A2 Wielkopolska skupiające 16 jednostek samorządowych łączy jeden wspólny cel, czyli promowanie i przyciągnięcie do siebie jak najwięcej inwestorów, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Inwestycje Gmina

PRZEKONAJ SIĘ SAM

Pokazali jak przyciągnąć inwestora

Blisko 70 uczestników wzięło udział w konferencji pn. „Rola samorządu w procesie pozyskiwania inwestora” zorganizowanej w dniu 6 listopada w gminie Stare Miasto. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Samorządowe A2-Wielkopolska oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski – Centrum Obsługi Inwestora.

Inwestycje Gmina

PRZEKONAJ SIĘ SAM

Targi China Homelife Show, Warsaw Expo w Nadarzynie w dniach 07-09 czerwca 2016 roku

Zarząd Stowarzyszenia Samorządowego A2 – Wielkopolska zaprasza do udziału w V edycji workshopu Europy Centralnej i Wschodniej podczas targów China Homelife Show, Warsaw Expo w Nadarzynie, które odbędą się w dniach 07-09 czerwca 2016 roku, to największa tego typu impreza w Polsce.

Inwestycje Gmina

PRZEKONAJ SIĘ SAM

ul. Główna 16B, 62-571 Stare Miasto
Telefon: 63 241 62 16
E-mail: biuro@a2wielkopolska.eu

Copyright © 2014 A2 wykonanie