Aktualności

 

19.09.2016 r.

XXVI FORUM EKONOMICZNE "Europa w obliczu wyzwań – zjednoczeni czy podzieleni?”

W dniach 6-8 września 2016 odbyło się w Krynicy-Zdroju XXVI Forum Ekonomiczne. Na tegoroczne spotkanie ekonomistów, polityków, samorządowców i ludzi nauki przybyło ponad 3000 gości z 50 krajów świata. Nasze Stowarzyszenie reprezentował Ryszard Nawrocki –Prezes Stowarzyszenia Samorządowego A2 Wielkopolska i Wójt Gminy Stare Miasto

W trakcie forum odbyło się 180 paneli dyskusyjnych, wykładów, warsztatów i debat    w takich ścieżkach programowych jak: makroekonomia, biznes i zarządzanie, forum energetyczne, nowa gospodarka, forum ochrony zdrowia, forum innowacji, polityka międzynarodowa, forum bezpieczeństwa, Unia Europejska i jej sąsiedzi, państwo             i reformy, forum regionów, forum polonijne, forum NGO i społeczeństwo, prezentacje    i wydarzenia specjalne. Dodatkowo w ramach programów kulturalnych odbyły się m.in. spotkania autorskie, pokazy filmów, wystawy czy koncerty.

Prezes uczestniczył m.in. w panelach energetycznych, gospodarczych, inwestycyjnych i rozwojowych. Omawiał na nich inwestycje w gminach usytuowanych przy autostradzie A2, mówił również o tym jak skutecznie można promować gminę. Na panelach międzynarodowych Ryszard Nawrocki dzielił się dobrymi praktykami polskiego samorządu, modelu którym zainteresowana jest Ukraina. Była to również okazja do przekazania potencjalnym inwestorom aktualnych ofert inwestycyjnych gmin z Wielkopolski położonych przy autostradzie A2.

W Forum Ekonomicznym uczestniczyli wszyscy premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej, którzy podczas sesji plenarnej mówili o umocnieniu roli regionu. Odpowiadano na podstawową tezę: „Czy państwa V4 są w stanie ściśle ze sobą współpracować, a tym samym razem stawiać czoło globalnym wyzwaniom”.

Forum to również możliwość spotkania z decydentami naszego Państwa. Wójt Nawrocki uczestniczył w spotkania ch i rozmowach m.in. z Panią Premier Beatą Szydło, Panem Wicepremierem Prof. Piotrem Glińskim, Panią Minister Edukacji Anną Zalewską czy byłym Ministrem Finansów Grzegorzem Kołodko.

gminy partnerskie

Dołącz do najlepszych

Stowarzyszenie Samorządowe A2 Wielkopolska skupiające 16 jednostek samorządowych łączy jeden wspólny cel, czyli promowanie i przyciągnięcie do siebie jak najwięcej inwestorów, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Inwestycje Gmina

PRZEKONAJ SIĘ SAM

Pokazali jak przyciągnąć inwestora

Blisko 70 uczestników wzięło udział w konferencji pn. „Rola samorządu w procesie pozyskiwania inwestora” zorganizowanej w dniu 6 listopada w gminie Stare Miasto. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Samorządowe A2-Wielkopolska oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski – Centrum Obsługi Inwestora.

Inwestycje Gmina

PRZEKONAJ SIĘ SAM

Targi China Homelife Show, Warsaw Expo w Nadarzynie w dniach 07-09 czerwca 2016 roku

Zarząd Stowarzyszenia Samorządowego A2 – Wielkopolska zaprasza do udziału w V edycji workshopu Europy Centralnej i Wschodniej podczas targów China Homelife Show, Warsaw Expo w Nadarzynie, które odbędą się w dniach 07-09 czerwca 2016 roku, to największa tego typu impreza w Polsce.

Inwestycje Gmina

PRZEKONAJ SIĘ SAM

ul. Główna 16B, 62-571 Stare Miasto
Telefon: 63 241 62 16
E-mail: biuro@a2wielkopolska.eu

Copyright © 2014 A2 wykonanie