Aktualności

 

29.06.2015 r.

Stowarzyszenie na forum współpracy z Chinami

 

Trzecie Forum Regionalne Polska – Chiny odbyło się 29 czerwca w Łodzi. Miasto to gościło ponad 200 gości z Chin – przedstawicieli biznesu i tamtejszego samorządu. Wspólnie z partnerami z Polski obradowali nad tym jak rozszerzać współpracę obu krajów z korzyścią dla ich gospodarek.

Na forum obecni byli również liczni przedstawiciele polskich władz, samorządów, sektora biznesu i nauki. Stowarzyszenie A2 Wielkopolska również uznało, że warto pojawić się na forum i zaobserwować aktualne trendy współpracy z Chinami. Stowarzyszenie reprezentował: Prezes Zarządu Ryszard Nawrocki. Udział w forum to możliwość nawiązywania nowych kontaktów oraz zapoznania się z projektami realizowanymi przez MSZ – które na forum reprezentował minister Grzegorz Schetyna. Była to również możliwość zaobserwowania wielu dobrych przykładów współpracy pomiędzy samorządami, biznesem i uczelniami wyższymi w Chinach i Polsce.

Podczas licznych paneli dyskusyjnych rozmawiano na tematy związane m.in. ze wsparciem i ułatwieniem współpracy gospodarczej pomiędzy przedsiębiorcami, a także o procesach urbanizacyjnych zachodzących w obu krajach. Wymieniono się także doświadczeniami w zakresie  zarządzania miastem i regionem zarówno w Polsce jak i w Chinach.

W forum uczestniczyło wielu przedstawicieli polskich instytucji, które zajmują się promocją naszego kraju jako atrakcyjnego miejsca dla inwestycji. Wymienić tu można m.in. Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych, z której prezesem spotkał się  Prezes Zarządu Ryszard Nawrocki.

Stowarzyszenie zdobyło na forum wiele ciekawych kontaktów, które mogą umożliwić nawiązanie i prowadzenie współpracy lokalnych firm z partnerami biznesowymi w Chinach. Mowa tutaj o organizacji importu z chin czy otwarciu biura lub przedstawicielstwa w Hongkongu. W razie zainteresowania przedsiębiorcy mogą otrzymać kontakt w Urzędzie Gminy Stare Miasto.

 

gminy partnerskie

Dołącz do najlepszych

Stowarzyszenie Samorządowe A2 Wielkopolska skupiające 16 jednostek samorządowych łączy jeden wspólny cel, czyli promowanie i przyciągnięcie do siebie jak najwięcej inwestorów, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Inwestycje Gmina

PRZEKONAJ SIĘ SAM

Pokazali jak przyciągnąć inwestora

Blisko 70 uczestników wzięło udział w konferencji pn. „Rola samorządu w procesie pozyskiwania inwestora” zorganizowanej w dniu 6 listopada w gminie Stare Miasto. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Samorządowe A2-Wielkopolska oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski – Centrum Obsługi Inwestora.

Inwestycje Gmina

PRZEKONAJ SIĘ SAM

Targi China Homelife Show, Warsaw Expo w Nadarzynie w dniach 07-09 czerwca 2016 roku

Zarząd Stowarzyszenia Samorządowego A2 – Wielkopolska zaprasza do udziału w V edycji workshopu Europy Centralnej i Wschodniej podczas targów China Homelife Show, Warsaw Expo w Nadarzynie, które odbędą się w dniach 07-09 czerwca 2016 roku, to największa tego typu impreza w Polsce.

Inwestycje Gmina

PRZEKONAJ SIĘ SAM

ul. Główna 16B, 62-571 Stare Miasto
Telefon: 63 241 62 16
E-mail: biuro@a2wielkopolska.eu

Copyright © 2014 A2 wykonanie