Aktualności

 

02.09.2015 r.

Stowarzyszenie na XXV Forum Ekonomicznym

Stowarzyszenie na XXV Forum Ekonomicznym i IX Forum Regionów - „Jak zbudować silną Europę? Strategie dla przyszłości?”

Jak co roku, na kilka dni września, Krynica Zdrój stała się ekonomicznym centrum świata. Odbywało się tam bowiem Forum Ekonomiczne i Forum Regionów. Tysiące gości z Europy, Azji Centralnej   i USA dyskutowało w tym mieście o najważniejszych problemach światowej gospodarki.

Od 2007 roku Forum Regionów stanowi integralne wydarzenie Forum Ekonomicznego. To wydarzenie jest platformą wymiany poglądów oraz miejscem spotkań liderów samorządowych i elit regionalnych z Europy Środkowo-Wschodniej z biznesem i środowiskiem naukowym.

Stowarzyszenie Samorządowe A-2 Wielkopolska także uczestniczyło w tym wydarzeniu, które odbyło się w dniach 8-10 września. Stowarzyszenie reprezentował: Prezes Zarządu Ryszard Nawrocki.

Udział w forum to możliwość uczestnictwa w sesjach plenarnych, panelach, warsztatach, wykładach, prezentacjach poświęconych tematom dot. finansów samorządów, rozwoju regionalnego, ochrony środowiska, inwestycji i promocji regionów.

W sumie odbyło się ponad 200 paneli dyskusyjnych dotyczących m.in. Jaka przyszłość europejskich regionów?”, „Nowy plan dla Europy?”, „Jak sfinansować inwestycje?” oraz „Jaka jest przyszłość polskiego samorządu?” Dużo miejsca poświęcono także przyszłości europejskich regionów: jak wykorzystać unijne pieniądze, jak finansować inwestycje samorządowe w sytuacjach kiedy samorządy wykazują znaczne zadłużenie.

Prezes Zarządu Ryszard Nawrocki oraz Burmistrz Miasta i Gminy Sompolno Roman Bednarek uczestniczyli w specjalnym panelu dyskusyjnym poświęconym gospodarce Macedonii z udziałem Prezydenta Macedonii oraz Ministra Gospodarki Macedonii. Była to okazja do przekazania ofert inwestycyjnych Gmin z Wielkopolski położonych przy autostradzie A2.

Forum Regionów stanowi dużą szansę dla przedstawicieli polskich  i środkowoeuropejskich samorządów do dyskusji o tym, jak zwiększyć efektywność wykorzystywania funduszy strukturalnych Unii Europejskiej a jednocześnie jest okazją do podzielenia się własnymi doświadczeniami oraz nawiązania nowych partnerskich kontaktów.

gminy partnerskie

Dołącz do najlepszych

Stowarzyszenie Samorządowe A2 Wielkopolska skupiające 16 jednostek samorządowych łączy jeden wspólny cel, czyli promowanie i przyciągnięcie do siebie jak najwięcej inwestorów, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Inwestycje Gmina

PRZEKONAJ SIĘ SAM

Pokazali jak przyciągnąć inwestora

Blisko 70 uczestników wzięło udział w konferencji pn. „Rola samorządu w procesie pozyskiwania inwestora” zorganizowanej w dniu 6 listopada w gminie Stare Miasto. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Samorządowe A2-Wielkopolska oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski – Centrum Obsługi Inwestora.

Inwestycje Gmina

PRZEKONAJ SIĘ SAM

Targi China Homelife Show, Warsaw Expo w Nadarzynie w dniach 07-09 czerwca 2016 roku

Zarząd Stowarzyszenia Samorządowego A2 – Wielkopolska zaprasza do udziału w V edycji workshopu Europy Centralnej i Wschodniej podczas targów China Homelife Show, Warsaw Expo w Nadarzynie, które odbędą się w dniach 07-09 czerwca 2016 roku, to największa tego typu impreza w Polsce.

Inwestycje Gmina

PRZEKONAJ SIĘ SAM

ul. Główna 16B, 62-571 Stare Miasto
Telefon: 63 241 62 16
E-mail: biuro@a2wielkopolska.eu

Copyright © 2014 A2 wykonanie